LED AYDINLATMA

ANASAYFA / ÜRÜNLER / LED AYDINLATMA

LED AYDINLATMA

AVANTAJLARI
 
 
Yüksek sıcaklıklarda uzun süre çalışabilme

✔ Sorunsuz çalışma ve istenen aydınlatmayı sağlama

✔ Elektronik Led dimmer ile %0-%100 arası dim edilebilme özelliği

✔ Farklı renk seçeneklerinin bulunması; gün ışığı, mavi, yeşil

✔ E24 duyu ile var olan aydınlatma sistemlerinde ek bir maliyet olmadan, değişim yapılabilmesi

 Her bir led üzerine ayrı ayrı monte edilmiş optik mercek sayesinde, diğer led ampullere kıyasla daha homojen ışık dağılımı sağlar.

 

Broyler kümeslerinde tavuklar üzerindeki etkisi kanıtlanmış mavi ve yeşil aydınlatma ile verim artışı sağlanır. Yeşil ışığın canlılar üzerinde hareketlendirici, yeme ve suya yönlendirici etkisi, mavi ışığın da yemin ete dönüşümünü hızlandırıcı, sakinleştirici, stresi azaltıcı etkisi bulunur.
 
Tavsan tarafından satışa sunulan, özel kablosu ve iğneli duyları ile istenilen aralıklarda monte edilebilen mavi ve yeşil ışıklar, kümeslerde homojen ışık dağılımı gerçekleşir. Ampul koruma camları ile sağlanan su geçirmez özelliği sayesinde, dönem arasında temizlik kolaylığı sağlar.

 

 

Avantajları

  • Mükemmel üniformite sağlar.
  • Elektrik sarfiyatı çok düşüktür. (11 Watt.)
  • Uzun ömürlüdür.
  • Bakım maliyeti çok düşüktür.

 

Damızlık kümeslerinde de gün ışığı ampüller ile yetiştirme ve yumurtlama dönemlerinde, canlıların ihtiyacına uygun şekilde ışığın şiddeti elektronik dimmerlerle ayarlanır.


Çeşitli dalga boylarının insan ve tavuk gözü ile algı farklılıkları.

Uyarı: Görseller, fikir vermesi amacıyla temsili olarak sitede yayınlanmaktadır. Tavsan Tavukçuluk Ekipmanları San. ve Tic. A.Ş. bilgiler ve görsellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.